#12 FOOD

Mēdz teikt – paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks un tam noteikti piekristu arī mūsu stāsta autora draugi un radi Austrālijā, kur īpaši iecienīti ir barbekjū. Izrādās, ka  gandrīz katrā austrāliešu mājā ir savs grils. Parunāsim, kur vēl austrālieši bieži gatavo barbekjū un kur latvieši parasti dodas piknikā. Varēsi pastāstīt, vai Tu kādreiz esi ēdis Pavlovas kūku, kas, starp citu, Austrālijā ir citādāka nekā pie mums, Latvijā, vai esi nogaršojis garneles un vēl citus stāstā minētos ēdienus. Ja esi, dalīsies pieredzē, kā garšoja, ja  tomēr vēl nav bijusi izdevība nogaršot, pateiksi, vai gribētu pamēģināt. Tu varēsi pastāstīt par savu mīļāko saldumu un kas vēl Tev garšo. Diskutēsim, vai mūsu kāre uz ēdieniem mainās līdz ar gadalaiku maiņu. Mēs dalīsimies pieredzē, vai un ko visvairāk mums patīk gatavot. Un vēl kopā padomāsim, ko mēs teiktu ārzemniekiem par latviešu ēdienu klāstu.

#11 THE BEST THINGS ABOUT LATVIA

Tu esi aicināts pastāstīt par to, kas, tavuprāt, Latviju padara patiesi skaistu. Vai tās ir tradīcijas, kultūra, paši cilvēki? Vai varbūt līdzīgi, kā stāsta autors domā – gadalaiki, arhitektūra un ēdiens? Dalīsimies savās domās, vai mums patīk visi Latvijas gadalaiki, vai katram ir tikai viens - mīļākais. Pastāstīsi, vai Tavā pilsētā ir kādas ievērojamas celtnes un vai ir kāda īpaša vieta, kas Tev ļoti patīk. Atklāsi, kura ir Tava mīļākā Latvijas pilsēta. Vēl mēs izteiksim viedokļus par saviem mīļākajiem ēdieniem un kas vēl Latviju padara Tev īpašu. Un ko mēs teiktu draugam par Latviju, ja viņš vēl nebūtu te ciemojies.

#10 DAILY ROUTINES

Šoreiz palūkosimies uz savu dienas rutīnu! Dalīsimies pieredzē, kādi ir mūsu rīti un ko mēs parasti darām, atgriežoties mājās pēc skolas vai darba. Tu varēsi pastāstīt, vai Tev patīk tāda ikdiena, kurā Tu strikti ievēro plānoto, kā arī kura ir Tava mīļākā dienas daļa un kura visproduktīvākā. Izteiksi viedokli, vai piekrīti apgalvojumam “Jo vairāk cilvēks dara, jo vairāk var izdarīt”. Mēs pasapņosim kopā par savu ideālo dienu. Vēl šī tēma var palīdzēt mums katram padomāt un saprast, kā lai savā ikdienā vairāk ieplāno laiku atpūtai, par kuru runājam tēmā “Relaxation”. Ja vēlēsies, varēsi dalīties ar jaunām idejām arī par to!

#9 RELAXATION

Mēdz teikt, jo vairāk cilvēks dara, jo vairāk var izdarīt, tā raksturojot čaklu un strādīgu cilvēku, kas visnotaļ ir uzteicami, tomēr ļoti bieži mēs varam arī novērot, ka ir cilvēki, kuri ir pārlieku nodarbināti, nodara sev pāri, jo nepietiekami atpūšas. Mēs runāsim par atpūtas nozīmi ikdienas dzīvē un cik daudz laika mēs paši pavadām atpūšoties. Tev būs iespēja pastāstīt, vai Tu dod priekšroku pasīvai vai aktīvai atpūtai un kā tieši Tev vislabāk patīk atpūsties. Varēsi atklāt, kas ir tas veids, kādā Tu nekad neatpūstos. Mēs katrs izteiksim savu viedokli, vai ir iespēja, ka laika gaitā mūsu atpūtas veidi mainīsies. Ja tā būs, dalīsimies ar idejām par iespējamiem veidiem.

#8 LUCK

Tēma,  kas aicina mūs runāt par veiksmes nozīmi dzīvē. Stāsta autors piemin tādas dzīves situācijas kā sports un pārbaudes darbi, kur panākumi ir lielākoties atkarīgi no paša centības un ieguldītā darba, mazāk no veiksmes, tāpat arī laikapstākļus un satiksmi, kur cilvēki arī līdz galam nevar ietekmēt to, kā viņiem tad paveiksies. Un aicina padomāt vēl par citiem gadījumiem. Vēl Tu varēsi dalīties savā pieredzē par to, kad, tavuprāt, ir veicies visvairāk un kad, tieši pretēji, vismazāk. Un arī pastāstīsim cits citam, kā mums veicās, spēlējot tādas galda spēles, kurās panākumi  ir lielā mērā atkarīgi tieši no veiksmes.

#7 BILL THE KANGAROO

Kā izrādās, cilvēki ne vienmēr izvēlas tikai  suni vai kaķi kā mājdzīvnieku. Šajā reizē runāsim par saviem vai citu mums tuvo cilvēku mājdzīvniekiem un izteiksim viedokļus par to, kāpēc ir cilvēki, kuri izvēlas dzīvi bez mājdzīvniekiem. Tu varēsi pastāstīt, vai Tev labāk patīk suņi vai kaķi un vai Tu piekrīti teiktajam, ka dzīvnieks var būt cilvēka labākais draugs. Diskutēsim, vai ir labi turēt savvaļas dzīvnieku kā mājdzīvnieku un kādus vēl neparastus mājdzīvniekus, bez ķengura, spējam iedomāties, kā arī, ja mums būtu iespēja pie sevis turēt jebkādu mājdzīvnieku, kas tas būtu.

#6 A LATVIAN BOY IN AUSTRALIA

Tēma, kura ieskicē bērna dzīvi ārpus Latvijas  un iepazīstina ar mūsu stāsta autora personīgo pieredzi, piedzimstot latviešu ģimenē un ejot skolā Austrālijā. Dalīsimies atmiņās par savu pirmo skolas dienu un izteiksim viedokļus par ārzemju skolēnu pievienošanos Latvijas skolās. Tu varēsi pastāstīt, vai Tev kādi radi vai draugi dzīvo ārzemēs un vai kādam no Tavas ģimenes ir cita tautība, kā arī vai ir kas tāds, ko līdz šim esi dzirdējis par stāsta autora dzimteni Austrāliju. Un vēl, dalīsimies savās domās par vietām, kur labprāt dzīvotu, ja būtu iespēja izvēlēties.

#5 FASHION

Sekot vai nesekot modes tendencēm, tas ir katra ziņā, bet labi izskatīties un tajā pašā laikā ērti justies, to gan vēlas gandrīz ikviens. Tu varēsi pastāstīt par saviem mīļākajiem apģērba veidiem un vai seko modes tendencēm. Diskutēsim, ko vilkt un nevilkt mugurā dažādos dzīves notikumos. Dalīsimies domās par kādu, iespējams, īpašu vai neaizmirstamu apģērbu un apspriedīsim, kādu apģērbu veidotu, ja paši būtu modes dizaineri.

#4 HOBBIES AND INTERESTS

Laikā, kad ir plašas izvēles iespējas, kā cilvēkam pavadīt brīvo laiku, runāsim par saviem šī brīža hobijiem un interesēm. Tu varēsi dalīties savā pieredzē, ko hobijs Tev ir palīdzējis iemācīties. Izteiksim savas domas, vai  hobiji varētu pārtapt arī nākotnes profesijās.

#3 TV

Šodien mums ir dažādas iespējas, kur un kā skatīties filmas un seriālus. Mēs diskutēsim, kurš no veidiem ir vispiemērotākais, kādas filmas un seriālus esam pēdējā laikā skatījušies. Tu varēsi pastāstīt arī par savas mīļākās filmas vai seriāla sižetu, galvenajiem notikumiem un tēliem, kā arī pamatot, vai ieteiktu šo filmu vai seriālu noskatīties citiem.

#2  FAVORITE SONGS

Runāsim par mīļākajām dziesmām. Tu varēsi runāt par savu mīļāko dziesmu, nosaukt tās žanru, kā arī pastāstīt par citiem mūzikas žanriem, kurus labprāt klausies. Dalīsimies savās domās, kā mūsu mīļākās dziesmas liek mums justies, kad tajās klausāmies, un vai tās mums kaut ko atgādina.

#1 ROLE MODELS

Pirmā tēma pamudina aizdomāties, kurš cilvēks ir Tavs paraugs, iedvesmo Tevi. Iespējams, vēlies tam līdzināties. Runāsim par šāda cilvēka nozīmi katra dzīvē, viņa īpašībām, kā arī par to, ko šis cilvēks ir izdarījis, kas ir apbrīnas vērtas. Izteiksim savus viedokļus, vai ikviens var kļūt par paraugu citiem.